Skąd legalnie pobierać darmowe ebooki?

Skąd legalnie pobierać darmowe ebooki?

Czytniki e-booków są niewielkimi i wygodnymi urządzeniami, które doskonale sprawdzają się w podróży. Umożliwiają przechowywanie i czytanie tysięcy książek. Poniżej znajduje się zestawienie witryn, na których można legalnie i za darmo pobrać ebooki w formatach EPUB, MOBI lub PDF.

Czytniki e-booków

Książki elektroniczne są niezwykle praktycznym i wygodnym wynalazkiem, który docenią wszyscy fascynaci literatury. Specjalny system regulowanego oświetlenia sprawia, że nie męczą oczu i umożliwiają czytanie książek o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności włączania lampki.

Istotną zaletą jest również ogromna pojemność niewielkiego urządzenia. Wybierając się na dłuższe wakacje, nie trzeba męczyć się z wyborem kilku interesujących książek, a następnie targać ich w walizce. Wystarczy jeden lekki i poręczny czytnik e-booków, który będzie zawierał wszystkie wybrane tytuły. Oprócz możliwości zakupu książek w postaci elektronicznej można również legalnie pobrać je z poniższych źródeł.

FantastykaPolska

Do zarejestrowania się na stronie wymagane jest jedynie podanie nazwy użytkownika oraz adresu e-mail. Serwis oferuje bogaty zbiór powieści fantasy napisanych przez polskich autorów. Fani magii, miecza i niezwykłych przygód z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie.

Polona

Jest to witryna internetowa należąca do Biblioteki Narodowej. Polona oferuje wiele interesujących książek, czasopism, a także materiałów archiwalnych w elektronicznej wersji. Każdą książkę przed pobraniem można obejrzeć na stronie. Witryna wzbogacona została o darmowe audiobooki, które również można ściągnąć na komputer lub urządzenie mobilne.

Wattpad

Niezwykle popularny serwis, który umożliwia pobieranie i zapisywanie ulubionych opowiadań i powieści. Witryna pozwala również na komentowanie wybranych dzieł, a także zamieszczanie własnych prac. Z tego powodu jest to idealne miejsce dla początkujących pisarzy, którzy pragną poznać opinię czytelników, a także nawiązać interesujące znajomości.

ChmuraCzytania

Tutaj znajduje się obszerna biblioteka darmowych e-booków z każdej kategorii literackiej. Można znaleźć tu publikacje polskie i zagraniczne, a niektóre z nich dostępne są również w postaci audiobooków.

WolneLektury

Popularny serwis, w którym można pobrać głównie lektury szkolne oraz starsze teksty, które utraciły już swoje prawa autorskie. Na witrynie znajduje się również wiele publikacji zaliczanych do klasyki światowej literatury. Nawigacja w serwisie jest wygodna oraz umożliwia przejrzyste filtrowanie wyników wyszukiwania.

International Children’s Library

Jest to witryna należąca do Międzynarodowej Fundacji Cyfrowej Biblioteki Dziecięcej. Jak łatwo się domyślić, zawiera głównie pozycje przeznaczone dla młodszych czytelników. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość filtrowania wyników poprzez wybór języka, kraju, długości, rodzaju treści oraz docelowej grupy wiekowej.