Zerwanie z partnerem

Kiedy kończy się romans i oboje partnerzy zdają sobie z tego sprawę, następuje bolesny okres rozpaczy, objawiającej się smutkiem, apatią, gniewem, niekiedy bezsennością, brakiem lub nadmiarem apetytu oraz niezdolnością do skupienia się na pracy.

Gdy miłość odchodzi, przynajmniej jeden z partnerów musi budować wszystko od nowa, tak w sensie zawodowym, jak i uczuciowym, Na skutek zaślepienia Mózgu Dinozaura dążącego do zdobycia partnera kariera legła w gruzach. Oto, co należy zrobić, by po zakończeniu nieszczęśliwego romansu biurowego wyłączyć Mózg Dinozaura i zacząć myśleć za pomocą kory mózgowej. Plan numer jeden. Ocena obrazu własnej osoby

– 1. Trudno zrobić ten krok samemu. Aby go wykonać, dobrze jest mieć przy sobie bliskiego przyjaciela. Po pierwsze, zorientuj się, ile wiedzą ludzie. Ludzie przewidują rozwój wielu biurowych romansów na długo przedtem, zanim znają go sami zainteresowani. Pozwól, by przyjaciel opowiedział ci o wszystkim – o okropnych szczegółach, złośliwych komentarzach, plotkach i tym podobnych. Musisz wiedzieć. Przekonaj się, o czym wszyscy wiedzą i co o tobie mówią.

– 2. Niezależnie od tego, co usłyszysz, musisz założyć, że sprawa wygląda gorzej o co najmniej trzydzieści procent, ponieważ twój najlepszy przyjaciel i tak nie opowie ci najgorszych plotek i najbardziej obrzydliwych domysłów.

– 3. Aby przekonać się, jak bardzo romans zaszkodził twojej karierze, udaj się do kilku osób z prośbami o drobną przysługę i przekonaj się, czy zachowują się w stosunku do ciebie tak samo jak zawsze.

– 4. Jeżeli masz wyrozumiałego szefa lub opiekuna, dobrze będzie poprosić go o radę. Jeżeli jednak w tej sytuacji poprosisz o radę, musisz z niej skorzystać. O ile możliwe jest przeniesienie do innego wydziału lub przydzielenie innej pracy bez powodowania większych problemów – będzie to najlepsze rozwiązanie.

– 5. Jeżeli osoba zajmująca wyższe stanowisko w hierarchii przedsiębiorstwa powie ci, że zmarnowałeś swoją karierę, jeżeli jedna z twoich próśb zostanie potraktowana w dziwny sposób lub odmówią ci czegoś, do czego masz prawo – pora zmienić pracę.

– 6. Jeżeli zdecydujesz się pozostać na swoim stanowisku, zechcesz może skorzystać z Planu Numer Dwa, który polega na tym, by zachowywać się porządniej niż najporządniejsi ludzie w firmie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że twój problem polega na kontaktach z ludźmi, a w tych kwestiach nie liczy się prawda, lecz pozory.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>