Zdobądź partnera! Romanse w miejscu pracy

Jaszczury, widząc atrakcyjnego przedstawiciela płci przeciwnej, stosują natychmiast strategię zalotów, zamiast poświęcać uwagę interesom. Rezultatem może być cudowny związek, lecz znacznie częściej mamy do czynienia z niestosownym, irytującym zachowaniem, nagabywaniem seksualnym lub niepożądanym romansowaniem w miejscu pracy.

Dawid i Laura zaczęli umawiać się na drinka każdego wieczoru po pracy, aby omówić projekt, nad którym pracowali. Pewnego razu po drinku nastąpiła kolacja, potem tańce, zaś następnego ranka Dawid i Laura przyjechali do pracy tą samą taksówką. Teraz codziennie jadają razem lunch, dzwonią do siebie w biurze tylko po to, by wyszeptać „kocham cię”, chichoczą, gdy ..przypadkiem” spotykają się przy kawie i posyłają sobie zabawne liściki biurową pocztą. Myślą, że wszyscy patrzą na ich związek z takim zachwytem, jak oni sami. Tymczasem zaś szef zastanawia się, czy w ogóle mają czas na pracę.

Dawid i Laura nie zdają sobie sprawy z tego, że zachowują się zgodnie ze schematem, który liczy sobie siedemdziesiąt milionów lat. Myślą, że ów schemat jest ich wynalazkiem. Zdobywaniem partnera rządzi Mózg Dinozaura, który ma własne sposoby zalecania się. Romanse w pracy mogą stanowić pewien problem, o ile nie zdamy sobie sprawy z wzorów Reakcji Gada, które im towarzyszą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>