Zderzenie osobowości – kontynuacja

Jest niemal niemożliwością, by ludzie samodzielnie zmienili swój sposób myślenia. Jeżeli kierujesz ludźmi tego typu, powinieneś dać im jasno do zrozumienia, że nie dojdą do niczego, jeżeli będą nadal zachowywać się w stosunku do siebie w taki sposób. Jeżeli chcą pozostać przy zdrowych zmysłach, muszą poszukać innych rozwiązań. Rozwiązanie polega na tym, by skoncentrować się przede wszystkim na zachowaniu, a nie na osobowości i postawie. Ten problem zostanie szerzej omówiony w rozdziale 33.

Można na przykład nauczyć Donnę odgrywania roli polityka. Powiedz jej, by zaczęła świadomie grać i zdobywać w ten sposób takie same nagrody jak inni gracze. To powinno pozwolić jej ochłonąć i zmniejszyć liczbę nagan, które otrzymuje.

Sharon musi zdać sobie sprawę z tego, że nienawiść do Donny jest luksusem, na który nie może sobie pozwolić. Może chcieć pozbyć się tego konkretnego problemu, ale pojawią się następne Donny. Można zaproponować, by w myślach porównała Donnę do urządzenia, które trzeba ciągle naprawiać, ale nie jest tak złe, by przeznaczyć je na złom. Jeżeli urządzenie zawsze działa sprawnie, potrzebny jest tylko ktoś, kto je włączy.

Mając do czynienia z taką wojną, nie możesz całkowicie zignorować poglądów na temat dobra i zła. Jeżeli powiesz im: „Och, Sharon nie jest przecież taką czarną owcą” albo: „Donna jest naprawdę miła”, będą na ciebie patrzeć jak na wariata. Musisz powiedzieć: „Nic mnie to nie obchodzi, że ona jest zła. Ty sama możesz poprawić własną sytuację”.

Twój Mózg Dinozaura będzie błagać cię, byś opowiedział się po jednej ze stron. Nie słuchaj go. Możesz sprawić, że zwykła potyczka zamieni się w walkę klas.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>