ZASADY LOGIKI JASZCZURÓW

Triceratops żyje na skraju rozleglej doliny. Przed nim wspaniale widoki, nowe, kuszące pożywienie, woda, schronienie – raj. Właśnie tam zmierza. Gdy tak się wlecze, nieustannie coś go rozprasza. Tu zapaszek, tu kępa trawy, tu walka. Dolina wygląda obiecująco, ale przyszłość musi poczekać. Właśnie teraz dzieje się mnóstwo ważnych rzeczy.

Dinozaur łatwo podejmuje decyzje. Jest jedzenie – trzeba je zjeść. Jest wróg – zabić albo uciekać. Z każdą istotą i przedmiotem trzeba rozprawić się natychmiast albo zignorować. Przede wszystkim – gady nie umieją czekać. Wszystkie schematy Logiki Jaszczurów są stosowane bez zastanowienia. Myślenie Mózgu Dinozaura jest krótkofalowe, łączy się z mocnym zaangażowaniem emocjonalnym.

Szefowie z syndromem Mózgu Dinozaura wzniecają najczęściej słomiany ogień i nigdy nie mają czasu na planowanie długoterminowe. Są nieustannie podekscytowani i wywołują u innych objawy stresu.

Ach, to podniecenie! Życie impulsami ma tyle zalet: działanie non-stop, żadnych wątpliwości, żadnych zmarnowanych wysiłków. To chleb i sól istnienia, bez masła. Daje się wykorzystać jako styl zarządzania. Ma jednak swoje wady. Impulsywni szefowie pracują na wysokich obrotach: wysoki poziom energii, podniecenia, entuzjazmu. Żyją tym, co robią na sto procent i nie lękają się wygłaszać swojego zdania. Inspirują ludzi, wprawiają siebie i innych w ruch. Mogą stać się dobrym lekarstwem w przedsiębiorstwie, w którym ugrzęzła kupa patałachów kwestionujących wszelkie decyzje i podejrzliwie traktujących każdą zmianę.

Jednakże impulsywni szefowie powinni się nauczyć przekazywania władzy swoim pełnomocnikom, ponieważ sami tracą zwykle szybko zainteresowanie sprawą. To wspaniali krótkodystansowcy. Nie mają jednak siły ani ochoty na dłuższy wysiłek. Doprowadzenie pracy do końca nie jest ich mocną stroną. Najlepiej nadają się do zadań doraźnych, takich jak założenie przedsiębiorstwa lub podniesienie poziomu morale i zaangażowania jego pracowników. Potem, gdy sprawa się rozkręci, powinni zmienić teren działania i podjąć nowe wyzwanie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>