Zachowuj się i ubieraj tak, jak ci pracownicy twojej firmy

Nigdy nie proś o podwyżkę, mówiąc: „Joe dostał podwyżkę, a pracuje w przedsiębiorstwie krócej ode mnie.” Jeszcze gorsze jest odczytanie tabeli płac i „odkrycie”, że zostało się mylnie zaszeregowanym. (Na posadach państwowych jest to niemal jedyny sposób otrzymania podwyżki, ale należy się nim posługiwać za wiedzą i zgodą przełożonego.)

Mówiąc ogólnie, proś o to, czego chcesz i – jeżeli odpowiedź brzmi „nie” – pogódź się z tym. Wolno ci zapytać, co trzeba zmienić lub co należy zrobić, byś mógł otrzymać to, czego chcesz. Nie narzekaj, jeżeli sądzisz, że odmówiono ci, choć na coś zasługujesz,

Dobrym wyjściem jest często prośba o radę na temat możliwości awansu. Jeżeli z niej skorzystasz, pamiętaj, że prosisz w ten sposób kogoś, by stał się twoim opiekunem. W związku z tym musisz zastosować się do zalecenia. Inaczej ryzykujesz utratę poparcia osoby, która go udzieliła. Pamiętaj, że nie jest to sprawa bez znaczenia. W wielu przedsiębiorstwach istnieją doradcy do spraw awansu albo wydziały spraw pracowniczych, nie związane z formalną strukturą władzy. Tam możesz znaleźć ludzi, którzy podsuną ci pomysły dotyczące twojej kariery zawodowej.

– 8. Bądź normalny. Zachowuj się i ubieraj tak, jak ci pracownicy twojej firmy, którzy odnoszą sukcesy. Nie obchodzi mnie to, co piszą na ten temat w ilustrowanych magazynach, takich jak „GQ” czy „Cosmopolitan”. Noś to, co noszą pracownicy twojego przedsiębiorstwa. Znak firmowy na ubraniu i w zachowaniu może się opłacić, ale jest oczywistą przechwałką. Znak firmowy to oznaka arogancji. Pamiętaj zatem, by wyczyny sprostały przechwałkom.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>