Wzory i zasady zachowań seksualnych nie powstają w sercu

Wzory i zasady zachowań seksualnych nie powstają w sercu, lecz w Mózgu Dinozaura. Dinozaur przychodzi na świat z gotowym programem zalotów, sterowanym za pomocą automatycznego pilota. Posługując się chytrze hormonami i układem nerwowym, mózg potrafi narzucić ludziom swoje rozkazy i sprawić, że staną się ślepi na pewne rzeczy i niezdolni do wybicia sobie z głowy pewnych myśli. Może zamienić ich w nastolatków na oczach wszystkich pracowników biura. Jak zwykle, Mózg Dinozaura bywa szalenie zabawny, ekscytujący i kiepski w interesach.

W miłości trudno postępować rozumnie, ale gdy wybucha w pracy, jest rzeczą niezwykle ważną, by oddać rządy korze mózgowej albo przynajmniej poprosić ją o radę w sprawie zalotów. Problem polega na tym, że rozkochane jaszczury są ślepe. We wczesnym stadium zachwytu niemal każda para wierzy, że to Prawdziwa Miłość i rezygnuje z tego powodu z zasad profesjonalnego zachowania.

Biurowy romans nie zdarza się „po prostu” i nie musi kończyć się źle. W istocie wcale nie musi się kończyć, jeżeli oboje partnerzy zdają sobie sprawę z tego, że postępują w myśl schematów godowych i potrafią dokonywać świadomych wyborów związanych ze swoim zachowaniem. Te schematy, zaprogramowane w Mózgu Dinozaura, można poznać i przewidzieć. To te same reguły, zgodnie z którymi dinozaur zdobywa partnerkę. Wyjaśnimy teraz, w jaki sposób je rozpoznać i co zrobić, by mieć głowę na karku, jeśli serce zgubiło się w biurze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>