Wygrywanie a Móżg Dinozaura część 3

Kiedy jeden z menedżerów popełnił głupi błąd, Anna, zamiast rozgłaszać to wszem i wobec, zdecydowała się poświęcić wiele własnego czasu, by wydobyć go z tarapatów, ponieważ uznała, że na dłuższą metę jego lojalność przyda się bardziej niż wrogość.

Na zebraniu inny menedżer stwierdził, że wydział Anny nie pracuje zbyt efektywnie. Spokojnie wstała i powiedziała: „Może i masz rację. Chętnie przyjmuję twoje wyzwanie. Może ustalimy wspólne kryteria i przekonamy się, kto będzie miał lepsze notowania pod koniec roku? Ustalmy, w jaki sposób będziemy oceniać wyniki”.

Była to walka do wygrania i Anna wygrała ją. Posługiwała się Mózgiem Dinozaura, by mieć bodziec do pracy, ale nie pozwoliła, by decydował o jej celach. Zdecydowała o nich sama i zrobiła wszystko, by wysiłek nie poszedł na marne. Mózg Dinozaura stał się jej potężnym sprzymierzeńcem, ale władzę sprawowała kora mózgowa.

W większości przedsiębiorstw sposób postępowania Anny zostałby nagrodzony, chociaż są i takie zakłady pracy, w których trzeba być podobnym do Petera, żeby awansować. Decydując o własnych działaniach, staraj się ocenić klimat polityczny na podstawie zasłyszanych opowieści i obserwacji zachowania wyższego personelu. Potem postaraj się zastosować wyniki obserwacji, biorąc pod uwagę swoją własną wygodę.

Tylko dinozaur obdarzony korą mózgową, zdolną przemienić niszczycielską agresję w konstruktywne lansowanie samego siebie, może wysunąć się na czoło po długiej walce o władzę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>