Wygrywanie a Móżg Dinozaura część 2

W pierwszym przedsiębiorstwie, w którym pracował, szybko piął się po szczeblach kariery, ale nagle przestał awansować. Przeczytał ogłoszenie i znalazł pracę w innej firmie, w której powtórzyła się ta sama historia. Mimo że starał się – a starał się cholernie – nigdy nie był pierwszy.

Peter to żywy przykład gadziej rywalizacji o władzę i wygraną. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że w świecie jaszczurów zabija się rywali, natomiast wśród ludzi dzieje się tak, że ci, których się tłamsi, pozostają w twoim otoczeniu i mogą się odegrać. W pojedynkę nie są dość silni, by cię pokonać, ale gdy zbierze się kilku – w jedności siła. Jeżeli mi nie wierzycie, zapytajcie Juliusza Cezara.

Peter wszędzie był władcą, ale nigdzie przywódcą. Jeżeli jest się na stanowisku przywódcy, trzeba przewodzić. W stadzie jest tylko jeden przywódca, a reszta podąża za nim. W świecie dinozaurów nie ma średniego szczebla zarządzania. Wśród ludzi możesz rywalizować z równymi sobie, idąc w ślady tych, którym podlegasz, ale musisz prowadzić swoich podwładnych. Peter odrzucił „przywódczy” składnik roli władcy, której tak pożądał.

Przyjrzyjmy się teraz, w jaki sposób pragnienie dominacji, które wykazuje Mózg Dinozaura, może zostać skutecznie wykorzystane. Nawet osoba o wielkich skłonnościach do rywalizacji w otoczeniu, w którym wszyscy ze sobą konkurują, nie musi działać destrukcyjnie.

Anna jest bystra i agresywna pragnie awansować. Jak większość ludzi skłonnych do rywalizacji, chciałaby zawsze wygrywać w każdej sprawie, ale wie, że są gry ważniejsze niż inne. Panuje nad swoją żądzą wygranej, dopóki dobrze nie przemyśli sytuacji i nie zyska pewności, że wygrana będzie się opłacała. Kiedy przystępuje do walki, trup ściele się gęsto. Nigdy nic wymachuje pistoletem, chyba że zamierza kogoś zabić.

Kiedy z nikim nie walczy, jest lojalną, dobrą koleżanką. Starannie przemyślała wartości cenione w przedsiębiorstwie: wysoki zysk, gładko przeprowadzane operacje, lojalność podwładnych, nowe pomysły, które nie są zbyt radykalne i odrobina szacunku dla przełożonych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>