Wycieczka do Celestynowa - Szkoła nr5

Wycieczka do Celestynowa

SPORTOWE GIMNAZJUM NR 5 > Wycieczki

Wycieczka do Celestynowa

14 kwietnia 2016r. klasa Ia z wychowawczynią p. Sylwią Malinowską, p. Marylą Jarząbek i przedstawicielami rodziców o godz. 7.30 wyjechała autokarem na jednodniową wycieczkę do Celestynowa.

Na miejscu w „Centrum Edukacji Leśnej” czekał na nas przewodnik. Wprowadził nas do pomieszczenia, gdzie znajdowały się eksponaty ptaków i zwierząt leśnych. Mogliśmy nie tylko je zobaczyć, ale i usłyszeć. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie znajdowały się różne futerka zwierząt oraz budki dla nietoperzy, ptaków i pszczół. Słuchając opowieści o roślinności, ekosystemie i ekologii przeszliśmy do lasu i na bagna.
    Kolejnym punktem wycieczki była drobna przekąska, czyli kiełbaski i grzanki z grilla. Apetyt nam dopisywał.  Gdy wszyscy się najedli udaliśmy się na plac zabaw, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.
   Kiedy atrakcje dobiegły końca wróciliśmy do Wołomina.

Wycieczka zintegrowała naszą klasę i przyjemnie spędziliśmy czas. Z wielką chęcią jeszcze raz pojechalibyśmy do Celestynowa.