Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin - Szkoła nr5

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

23 maja w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin.
Kandydować mogły  osoby, które ukończyły 14 rok życia, a nie przekroczyły 23 lat, są mieszkańcami Gminy Wołomin i zebrały  20 podpisów poparcia. W naszej szkole o mandat do Młodzieżowej Rady Miasta ubiegało się troje uczniów. Byli to: Julia Owczarek, Michalina Prus, Michał Sycik. Do kandydatów należała decyzja, z którego okręgu wystartują. Młodzieżowi Radni zostaną wybrani w 4 Okręgach Gminy Wołomin.
Komisja Wyborcza ogłosiła rozpoczęcie głosowania punktualnie o godzinie 10.00 . Do jej zadań należało m. in.: przygotowanie miejsca i kart do głosowania, sprawdzenie urny, rejestrowanie osób głosujących, czuwanie nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Członkiem Komisji została  uczennica klasy III b  naszego gimnazjum
Emilia Sotek.  Do głosowania uprawnione były osoby, które ukończyły 13 lat, a nie przekroczyły 24 lat oraz są mieszkańcami Gminy Wołomin. Głosujący musieli  okazać dokument ze zdjęciem: legitymację szkolną, dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
Mieszkańcy Gminy Wołomin poznają wyniki tygodnia wyborczego oraz nazwiska młodych samorządowców po podliczeniu głosów i podsumowaniu  prac Komisji we wszystkich lokalach.