Wizyta gości z Białorusi - Szkoła nr5

Wizyta gości z Białorusi

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Wizyta gości z Białorusi

7 maja gościliśmy w naszej szkole dzieci i młodzież oraz ich opiekunów z Białorusi. Nasi goście zostali serdecznie przywitani przez panią dyrektor Agnieszkę Ludwin, społeczność szkolną oraz  Strzelców ze Związku Strzeleckiego Strzelec, którzy wraz z Ks. Grzegorzem Idzikiem śpiewająco witali przybyłych do nas gości.
Na spotkaniu obecny był także poseł Artur Górski oraz pani naczelnik wydziału Polityki Społecznej, Sportu i Edukacji- Lilianna Zientecka.
Goście z Białorusi zaprezentowali nam swój program artystyczny, wyrażając w ten sposób swoją miłość do kultury i języka polskiego- języka ich dziadków i pradziadków. Mieliśmy więc okazję zobaczyć  występ słynnego polonijnego zespołu tanecznego „Białe Skrzydła”, którego kierownikiem i choreografem  jest  Wiktor Baranowicz oraz posłuchać zespołu wokalnego „Tęcza”. Występ naszych gości zrobił na wszystkich duże wrażenie. Zatańczyli oni m.in. polskie tańce narodowe (polonez, oberek, krakowiak). Do wspólnego śpiewu zachęcała wszystkich pani Tatiana Wołoszyn kierująca zespołem „Tęcza”, który wykonał wiązankę tradycyjnych polskich piosenek. Nasi goście wysłuchali też muzyczno- tanecznej niespodzianki przygotowanej na tę okoliczność przez panią Igę Kulczyńską- Firszt i uczniów naszej szkoły.
Za te niezapomniane wrażenia gościom z Białorusi serdecznie dziękujemy mając nadzieję na kolejne spotkania.