Wakacje Mikołajka - Szkoła nr5

Wakacje Mikołajka

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2016/2017

Wakacje Mikołajka

4 października klasy 2b i 3a wybrały się do Teatru Lalka w Warszawie na przedstawienie „Wakacje Mikołajka”. Mikołajka  zna bodaj każdy. Dziecko i rodzic. Jego przygody, opisane przez René Goscinnyego, wydane po raz pierwszy w 1956 roku we Francji, obiegły świat. Doczekały się m.in. tłumaczenia na język polski . Wszyscy świetnie się bawiliśmy, oglądając sztukę. Podobało się nam to, że Mikołajek i  jego koledzy spontanicznie wyrażali emocje i to, że zamiast dostosowywać się do ogólnie przyjętych reguł nieustannie próbowali zmusić świat, żeby dopasował się do ich potrzeb. Kiedy czegoś chcieli, walczyli o to nie przebierając w środkach, a kiedy im się nie udawało po prostu zaczynali ryczeć w nadziei, że mama, tata, albo pani nauczycielka zlituje się nad nimi i w efekcie spełni ich żądania.
Sztuka ta brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Korczak. Podczas jego trwania wszystkie działania, spotkania i imprezy skierowane są do dzieci, młodzieży i nauczycieli. Mają na celu upowszechnienie edukacji kulturalnej. Po tak wesołym przestawieniu czekała na nas niespodzianka. Wzięliśmy udział w „Złocistym marszu” pod pomnik Janusza Korczaka.  Słoneczniki, które nieśliśmy, złożyliśmy wybitnemu pisarzowi.