V miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Mazowsza - Szkoła nr5

V miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Mazowsza

SPORT > Osiągnięcia sportowe > Osiągnięcia 2013/14

V miejsce w szkolnych Mistrzostwach Mazowsza

W dniach 30.05 - 01.06.2014 r. odbyły się XVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Radomiu.
Do turnieju dostali się na siatkarze ze Sportowego Gimnazjum nr 5 w Wołominie. Zawody przewidziane są dla rocznika 1998, czyli klas III gimnazjum. Po zdobyciu Mistrzostwa Gminy,  Mistrzostwa Powiatu oraz wygraniu spotkań z mistrzami powiatu legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego i  piaseczyńskiego chłopcy z  rocznika 1999 , z klasy IId z naszej szkoły mieli okazję powalczyć o złoty medal Mistrzostw Mazowsza Gimnazjów.
W związku z tym, że nasi siatkarze byli o rok młodsi od swoich przeciwników oraz nieszczęśliwie wdarły się w zespół kontuzje, wyjazd miał cel szkoleniowy. Na szczęście chłopcy postarali się o to, aby nie wrócić z zawodów „na tarczy” i zajęli bardzo dobre
V miejsce w województwie.
Końcowa kolejność szkolnych mistrzostw Mazowsza:
Publiczne Gimnazjum nr 22 w Radomiu
Gimnazjum nr 48 w Warszawie
Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce
Gimnazjum nr 4 w Siedlcach
Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie
Gimnazjum nr 2 w Żurominie
Gimnazjum w Międzyborowie
Gimnazjum w Słupnie
Warto wspomnieć, że zespół w kończącym się sezonie zdobył w relacji klubowej Mistrzostwo Mazowsza Młodzików oraz V miejsce na Mistrzostwach Polski.
Skład zespołu: Krakówko, Krystek, Gałązka, Mazurek, Wojno, Czarkowski, Golemba (libero) oraz Firszt, Piątek, Kopulski, Kruszewski, Kowalczyk. Trener: Kamil Trzciński.