Unikaj publicznego ośmieszania

Jeżeli wprowadzisz stały system sprawdzania, twoi podwładni będą wiedzieć, że podlegają kontroli, i nie będą odbierać jej jako krytyki. Dopilnuj tylko tego, by kontroli podlegali wszyscy, ponieważ pracownicy, zgodnie z instynktami Mózgu Dinozaura, będą sprawować kontrolę nad twoją kontrolą.

– 8. Unikaj publicznego ośmieszania. Wszyscy menedżerowie bez wyjątku wiedzą, że nie należy nikomu wymyślać w obecności innych. Ale najczęstszą formą publicznego ośmieszenia jest urzędowe pismo, które zawiadamia o zmianie zasad po tym, jak ktoś wykonał jakąś fuszerkę. Wszyscy wiedzą, dlaczego wystosowano pismo i kto popełnił błąd. Ośmieszenie jest nie tylko publiczne, ale i pisemne.

Unikaj także wzywania ludzi do swojego gabinetu, kiedy zamierzasz udzielić im nagany. Jeżeli masz taki zwyczaj, wszyscy będą wiedzieć, co się święci.

– 9. Zamiast wyręczać się ludźmi, udzielaj pełnomocnictwa. Udzielanie pełnomocnictwa jest ważnym i istotnym instrumentem zarządzania. Problem polega na tym, że ludzie nie zawsze pojmują, co to oznacza. Jeżeli przekazujesz innym nieprzyjemne zadania, których nie masz ochoty wykonać sam -jest to wyręczanie się innymi. Ludzie, całkiem słusznie, uznają, że nadużywasz władzy. Dawanie pełnomocnictwa to przekazanie zadania, które mógłbyś bez sprzeciwu wykonać sam, a także udzielenie władzy potrzebnej do jego wykonania.

– 10. Daj im coś na własność. Pracownicy muszą panować nad swoją pracą na tyle, na ile jest to możliwe i potrzebne. Jeżeli każda decyzja wymaga twojej aprobaty, czują się bezsilni i niepotrzebni. Dostarcz potrzebnych faktów i pozwól im wypowiadać się w kwestiach, które ich dotyczą. Uczucie, że gady u władzy rządzą ich losem bez porozumienia z zainteresowanymi, jest bardzo demoralizujące.

– 11. Planuj ich przyszłość. Ludzie, którzy nie mogą awansować, porzucają pracę. Jeżeli struktura twojego przedsiębiorstwa nie uwzględnia awansu, powinieneś pomyśleć o tym, żeby ją zmienić. Stworzenie lepiej opłacanych i połączonych z wyższym statusem stanowisk pracy wymaga niewielkich nakładów, które mogą przynieść wielkie korzyści, jeżeli zależy ci na zatrzymaniu dobrych pracowników.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>