Uczenie to najlepszy sposób, by głęboko przemyśleć daną kwestię

Umówcie się, że przy okazji następnego spotkania będziecie dyskutować o nowych sprawach. Rozmowy o pracy, dzieciach i sporcie – wykluczone. Zajmij określone stanowisko i broń go. Postaraj się dowiedzieć więcej o sprawie, która cię interesuje, związanej z wydarzeniami na świecie, twoim środowiskiem lub pracą i przyjmij jakiś pogląd na ów temat. Przedyskutuj swój punkt widzenia z kimś, kto ma inne zdanie. Zadbaj o to, by inteligentnie bronić swego stanowiska. Poszerzysz w ten sposób horyzonty myślowe i nabierzesz pewności siebie (znajdując jednocześnie nowy temat do rozmów w swojej grupie ćwiczącej sprawność umysłu).

Ucz jakiegoś przedmiotu. Uczenie to najlepszy sposób, by głęboko przemyśleć daną kwestię. Logika Jaszczurów rozleci się na kawałki, kiedy pomyślisz o wyłożeniu jej zasad w klasie wypełnionej dociekliwymi umysłami.

Gimnastykuj się – to nie boli. Badania wykazują, że regularne ćwiczenia fizyczne wpływają dodatnio nie tylko na ciało, ale i na procesy myślowe. Kiedy ludzie biorą się do ćwiczenia umysłu w sposób systematyczny, często planują, że zrobią mnóstwo różnych rzeczy, ale gdy przyjdzie czas, by je wykonać, wracają do starych przyzwyczajeń. Jednym ze sposobów zwalczania tej skłonności jest zaplanowanie czegoś nowego w terminarzu. Wszyscy postępujemy zgodnie z nakazami naszych terminarzy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>