Treningi S.O.S. - Szkoła nr5

Treningi S.O.S.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Od 1.IX.2012 roku nasze gimnazjum zostało objęte programem Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.).
Powołane z inicjatywy PZPS przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012r., skupiają one szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i uczęszczają do klas siatkarskich. W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z czterech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania.
Program ma za zadanie popularyzację postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży za pośrednictwem siatkówki, a tym samym stworzenie w przyszłości zaplecza dla sportu wyczynowego i narodowych zespołów olimpijskich.
Obok fotorelacja z jednego z treningów naszych siatkarzy ."