Tradycje i zwyczaje wielkanocne - Szkoła nr5

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Tradycje i zwyczaje wielkanocne

Uczniowie 3a od pierwszej klasy znani byli z ustawiania stołu wielkanocnego. W tym roku postanowiły rozszerzyć kultywowanie tradycji o przedstawienie „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”.   27 marca 2013r. zaprosiły na przedstawienie Dyrekcję Szkoły, Kolegów z edukacji wczesnoszkolnej i swoich Rodziców. Było  na wesoło i  na poważnie. Tańczyły kurczęta w skorupkach, a z chłopcem rozmawiała kura. Wśród gości chodzili „kurcorze” z kurkiem i zbierali dary. Jak każe zwyczaj, goście zostali polani wodą. Nie zabrakło informacji o symbolice  związanej z  Wielkanocą. Uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu soli, pieprzu, chrzanu, jajka, palmy, baranka i chleba. Usłyszeli o Misterium Męki Pańskiej. Całość występu przeplatana była piosenkami ludowymi i o tematyce świątecznej. Następnego dnia z tym samym przedstawieniem poszły  do Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Wołominie. Były wielkie brawa, a chłopcy z kurkiem dostali do koszyczka słodkości.