Tenis stołowy - Szkoła nr5

Tenis stołowy

SPORT > Osiągnięcia sportowe > Osiągnięcia 2013/14

Mistrzostwa gminy Wołomin w tenisie stołowym

W dniu 8 kwietnia 2014 r. Gimnazjum w Duczkach  było gospodarzem Mistrzostw Gminy w tenisie stołowym.  Zawody cieszyły się  dużym powodzeniem, dlatego organizatorzy podzielili uczestników na dwie grupy po 4 zespoły.
Zawody w ping ponga rozgrywa się  zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.  Grę  równocześnie rozpoczyna dwóch zawodników  z zespołów.  Rozgrywane są tzw. „single”
 to gra 1:1 z przeciwnikiem do 3 wygranych setów. Następnie rozgrywany jest „debel” (po 2 zawodników z drużyny) . Jeśli jedna drużyna wygrała wszystkie trzy gry mecz jest zakończony. Jeśli trzy gry nie wyłoniły zwycięzcy gra się znowu dwa single, tym razem z drugim zawodnikiem rywali. Nasi uczniowie rozegrali trzy mecze z zespołami z Klembowa, z Duczek i z Gimnazjum z Ossowa. Niestety reprezentacji naszego gimnazjum nie udało się awansować do fazy finałowej turnieju .
Drużyna wystąpiła w składzie
: Michał Krakówko, Jakub Krystek i Bartosz Firszt.  Opiekunem  był trener Kamil Trzciński.

Bartosz Firszt