Sztuka Filmowa - Szkoła nr5

Sztuka Filmowa

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Sztuka Filmowa „Tajemniczy Ogród" kl. 5c

W maju podczas omawiania lektury zrodził się pomysł nakręcenia filmu. Przygotowania do tego przedsięwzięcia wymagały czasu i przemyślenia. Najpierw należało przecież ułożyć scenariusz, potem obsadzić role, zastanowić się nad charakteryzacją, miejscem i porą pracy filmowej oraz … wynająć bryczkę!
Podobno 3 razy dziewczęta nagrywały film aż wypadł doskonale. Do trzech razy SZTUKA! A że projekt Oli Pielach, Lidki Powały, Zuzi Szerszeniewskiej, Julki Chmielewskiej, Martynki Przewoźniak i Wiktorii Groszyk to profesjonalna sztuka filmowa miały okazje przekonać się wszystkie klasy 5., które oglądały ten film na wielkim (nowym;-) ekranie w sali polonistycznej. Za tak znakomite wrażenia artystyczne serdecznie dziewczynkom dziękujemy!!!
Pani M. Kupiec
inicjatorka projektu wynagrodziła ciężką pracę scenarzystek, charakteryzatorek, reżyserek i aktorek w jednym samymi 6.
Poniżej zdjęcia kadrowe.