Status kontra przywództwo część 3

Nie plotkuje i nie tworzy wokół siebie klik. Ze wszystkimi jest w dobrych stosunkach. Wszyscy rzutcy faceci lubią pracować z Charleyem, ponieważ chętnie dziełi się wszelkimi zaszczytami. Wielu z nich skrycie myśli, że Charley robi głupio, nie lansując bardziej samego siebie.

Kiedy zwolnił się etat wiceprezesa, wszyscy byli zaskoczeni wyborem dobrego starego Charleya na to stanowisko. Wszyscy, oprócz samego Charleya. Nie chcąc ranić swoich własnych uczuć, ludzie twierdzili, że wybrano go w drodze kompromisu, ponieważ władze nie mogły dokonać wyboru między dwoma spośród tych młodych wojowników, którzy najbardziej rzucali się w oczy. Charley wiedział, że jest inaczej. Dobrze opanował zasady dominacji.

Podczas gdy inni zachowywali się jak ludzie walczący o przywództwo, Charley zachowywał się jak przywódca. Nikt nie spodziewał się zagrożenia z jego strony. Władze widziały w nim gracza zespołowego, dobrego organizatora i menedżera, który potrafi sprawić, że praca zostanie wykonana bez udziału czasochłonnej polityki biurowej.

Mimo że był w tym samym wieku co inni, Charley celowo zachowywał się jak człowiek starszy i bardziej dojrzały. W stadzie młodzi wojownicy zawsze walczą między sobą. Zamiast sprawiać wrażenie bystrego, błyskotliwego i agresywnego, Charley czynił wysiłki, by zachowywać się jak stary, zrównoważony samiec. To poskutkowało.

Postawa dobrego kumpla, którą prezentował Charley, została nagrodzona w przedsiębiorstwie, gdzie był zatrudniony, ale w wielu innych takie działania mogłyby sprawić, że zostałby uznany za towar drugiego gatunku. Aby wspiąć się na szczyt, musiałby wykazać się agresją. Jaki byłby los Charleya w twojej firmie? Zwróć uwagę na to, kto awansuje w twoim zakładzie pracy, i dostosuj swoje działania do tych obserwacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>