Spotkanie ze Strażą Miejską - Szkoła nr5

Spotkanie ze Strażą Miejską

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > BEZPIECZEŃSTWO 2016-2017

Spotkanie ze Strażą Miejską

Dnia 20.09 gościliśmy z Szkole Podstawowej nr 5 przedstawiciela Straży Miejskiej. Uczniowie klas 1-3  zapoznali się z elementami umundurowania oraz miały możliwość wykazania się wiedzą, dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad. Nauczyły się rozpoznawać pieszego, rowerzystę oraz kierowcę. Poznały zasady korzystania z sygnalizacji świetlnej. Nasi uczniowie wiedzą, że powinni poruszać się w ruchu drogowym mając na sobie kamizelkę odblaskową.
         Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i aktywnie wzięły w nich udział. Na koniec otrzymały od funkcjonariusza kolorowankę oraz słodkości w postaci lizaka.