Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta - Szkoła nr5

Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Nic o nas bez nas...

4 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich gimnazjum  z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta, którą reprezentowali:  Paulina Ludwin, Norbert Dziwiński i Konrad Fuśnik. W spotkaniu uczestniczyli także goście: Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar,  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wytrykus, a także Dyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Ludwin. W trakcie spotkania młodzi radni przybliżyli zgromadzonym kwestie kandydowania i wyborów do MRM, które w naszej szkole odbędą się 23 maja br., a także przedstawili podejście młodzieży do aktywnego uczestnictwa w różnych inicjatywach. Zainteresowani dowiedzieli się również jakie są przejawy aktywności młodzieży w naszym mieście oraz na czym polega działalność Młodzieżowej Rady Miasta. Celem spotkania było także podsumowanie dotychczasowej działalności Rady, a także  wypracowanie pomysłów jak zaktywizować młodzież  wołomińską do zadań, które mogliby młodzi i dorośli wspólnie realizować .
Pytania zadawane przez publiczność oraz zakończenie spotkania owacjami świadczyły o atrakcyjności spotkania i chęci młodzieży do czynnego udziału w rozwoju naszego miasta.
Więcej informacji dotyczących kandydowania do Młodzieżowej Rady Miasta znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce: Młodzieżowa Rada Miasta.