Spotkanie Godzilłi z Rodanem

Gadzie schematy są prowokujące. Widok osoby zdenerwowanej lub otwarcie walczącej o władzę może skłonić i ciebie do posłużenia się Mózgiem Dinozaura. Prowadzi to do efektu, zwanego tu nienau- kowo spotkaniem Godzilłi z Rodanem: dużo wściekłości i wrzasku, domy się walą, ale nic z tego nie wynika.

Oto niektóre z prowokujących stwierdzeń. Słysząc, jak ludzie je wygłaszają, możesz być pewny, że to sprawka ich Mózgów Dinozaurów, mimo iż sami uważają się za bardzo rozsądnych:

– „Chciałem ci tylko powiedzieć, co naprawdę czuję w związku z…” „Bo ty zawsze…”

– „Bo ty nigdy…”

– „Rozmawiałem z Joe i z Mary, i wszyscy czujemy,,.”

– „Dlaczego nikt się ze mną nie porozumiał w sprawie…?”

– „Jak to się dzieje, że niektórym ludziom wolno…?”

– „Sądziłem, że to moja sprawa…”

– „W tej firmie mamy swoje sposoby…”

– „W dawnych dobrych czasach…”

W świecie biznesu zazwyczaj nie atakuje się zębami i pazurami. Zaczyna się od stwierdzeń podobnych do tych, które przedstawiono wyżej. Jeżeli usłyszysz wypowiedzi tego rodzaju, możesz być pewny, że uczestniczysz w rozmowie szczególnego typu. Pozornie są to pytania, komentarze i opinie, lecz twój Mózg Dinozaura odbiera je jako ataki. Jeżeli go nie powstrzymasz, odpowie na nie: „Zejdź mi z drogi, Koro Mózgowa. Ja tu rządzę”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>