Skłonność do irytacji

Praca z opryskliwym dinozaurem może wystawić twoją cierpliwość na ciężką próbę. Skłonny do irytacji gad odgryzie ci głowę, jeżeli uśmiechniesz się w nieodpowiednim momencie, najeży się z wściekłości, kiedy zadasz pytanie, lub utopi cię w biurowym dzbanku z kawą, gdy spóźnisz się ze sprawozdaniem.

Zdarza się, że osobą, która miewa humory, jesteś ty sam. Zdolność wyrażania uczuć jest ważna dla zdrowia psychicznego, ale tak naprawdę nikt nie odnosi korzyści z ciągłego okazywania gniewu. Nie jest to przyjemne dla ciebie, a tym bardziej dla twoich kolegów, na których wyładowujesz swoją złość.

Wybuchy gniewu i napady złego humoru wynikają zwykle z przesadnej reakcji na drobiazgi, które nie zawsze denerwują innych, ludzi. Reakcja tego rodzaju może zaszkodzić twojej karierze i zyskać ci opinię choleryka.

Ostatnie badania wykazują, że nadmierna agresywność i spychanie innych na pozycje obronne utrudniają, bardziej niż zachowania innego typu, realizację zdolności kierowniczych. Ludzie są wyczuleni na cudzą skłonność do irytacji i traktują ją jako przeszkodę. (Udało mi się zaobserwować ciekawą prawidłowość. Niektórzy menedżerowie- supermani starej daty uważają, że kobiety nie są dobrymi kierownikami, „ponieważ zbytnio ulegają emocjom”. Sami natomiast nie uważają swojej skłonności do gniewu za reakcję emocjonalną, lecz za prawo mężczyzn dane od Boga.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>