Skąd wiesz, że dobrze pracujesz?

Kiedy minie już okres naszych młodzieńczych buntów, osiadamy jako odpowiedzialni członkowie hierarchicznej struktury przedsiębiorstwa i patrzymy ze wzgardą na każdego, kto próbuje bawić się w rewolucję. A jednak mamy nadzieję na awans i wierzymy, że doczekamy się nagrody za dobrze wykonaną pracę.

Musimy podważyć ten pogląd. Każda promocja to w zasadzie autopromocja. Dzień, w którym przestajesz sam siebie reklamować, jest dniem, w którym przestajesz iść do przodu. Twój Mózg Dinozaura podpowiada ci, że wystarczy tylko dobrze wykonywać swoją pracę. W idealnym świecie byłaby to może prawda.

Jeżeli chcemy przewodzić i piąć się po szczeblach kariery, musimy demonstrować zachowania przywódcze, a nie nosić się z nimi po cichutku. Musimy zyskać pewność, że ludzie, którzy decydują o naszej przyszłości, widzą nas w roli przywódców.

Rozdział 28 mówi o tym, w jaki sposób zająć dobre miejsce w hierarchii i sprawić, by dinozaury uznały nas za godnych swojego towarzystwa. W tym rozdziale zastanowimy się nad tym, jak otrzymać awans, reklamując samego siebie.

Przyjrzyjmy się raz jeszcze przekonaniu, że doczekasz się nagrody za dobrą pracę. Po pierwsze, skąd wiesz, że dobrze pracujesz? Zapisz swoje odpowiedzi poniżej:

Jest to prawdopodobnie zadanie nieco łatwiejsze niż to z początku rozdziału, ale jednak trudne. W takim wypadku mówi się zwykle o poczuciu wewnętrznym, o poprzednich awansach, o tym, iż nikt ci nie powiedział, że pracujesz źle. Wykonanie tego ćwiczenia pozwoli ci zauważyć, że wykonujesz dobrą pracę, ponieważ posiadasz pewne cechy charakteru i pewne umiejętności oraz podejmujesz określone działania. Możesz popracować przez chwilę nad tą listą, dopóki nie zdasz sobie jasno sprawy ze swoich działań i umiejętności.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>