Sejm i senat - Szkoła nr5

Sejm i senat

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Wycieczki

15 października 2013r uczniowie klasy 2a i 3b pojechali do Warszawy do siedziby Sejmu i Senatu RP. Kiedy weszliśmy do budynku głównego, przeszliśmy kontrolę wykrywaczem metalu. Bardzo miła pani przewodnik opowiedziała nam o historii budynku, a następnie udaliśmy się do sali obrad, gdzie zobaczyliśmy gdzie siedzi marszałek, posłowie i prezydent. Później udaliśmy się do głównego holu, gdzie umieszczone były tablice upamiętniające  ofiary katastrofy pod Smoleńskiem oraz posłów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. W Sali Kolumnowej podziwialiśmy wspaniałe lampy. W czasie naszej wizyty spotkaliśmy marszałka Sejmu w latach 2005-2007 Ludwika Dorna, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcie.
Kolejnym punktem wycieczki była udana zabawa w centrum rozrywki „Hula Kula”.  Tam mogliśmy spędzić czas, bawiąc się na zjeżdżalniach, w morzu piłeczek lub wspinając się na kolejne poziomy placu zabaw. Na koniec urządziliśmy zawody gry w kręgle.

WSO