Rytułał znęcania się

Rytuał znęcania się polega zazwyczaj na „czepianiu się” danej osoby: na sprawdzaniu, jak daleko trzeba się posunąć, żeby wywołać jej gniew, jaki dystans potrafi utrzymać, czy ma dobry instynkt polityczny, czy ma poczucie humoru i czy jest skłonna do uległości. Grupa dokonuje szybkich odkryć w tej dziedzinie, stawiając nowego pracownika w trudnej sytuacji i obserwując, jak sobie z nią poradzi. Sytuacja w hali produkcyjnej i w gabinecie dyrektora może być różna, ale cel jest zawsze taki sam.

Znęcanie się jest ideą uniwersalną i można ją z powodzeniem zastosować w świecie interesów. Można, na przykład, wymagać od nowych pracowników wykonania pewnych zadań i już na początku powiedzieć im, że otrzymali te zadania po to, by zademonstrować innym swój styl pracy.

Rytuał tego rodzaju przyjął się w świecie akademickim: napisanie pracy magisterskiej lub rozprawy doktorskiej jest zadaniem, które pozwala wykazać się nie tylko umiejętnością prowadzenia badań w danej dziedzinie, ale i opanowania systemu akademickiego na tyle dobrze, by stać się jego częścią – wykazania, że ma się w głowie wystarczająco dużo oleju, by zrobić dyplom.

Symbole statusu. Żadna rozprawa na temat rytuału nie byłaby wyczerpująca, gdyby nie brała pod uwagę symboli statusu. Mózg Dinozaura zawsze zważa na oznaki wysokiej pozycji. Takie oznaki można znaleźć wszędzie: ważne jest, co ludzie noszą, czym jeżdżą, gdzie jedzą, z których toalet korzystają, jakie rozmiary i wystrój mają ich biura – resztę dośpiewaj sobie sam.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>