Rytuał zmiany procedury

Gdy oznaki te są widoczne, Mózg Dinozaura łatwo da się nabrać na to, że czyjś status jest wyższy niż w rzeczywistości. Większość książek na temat zarządzania poucza ludzi, w jaki sposób oszukać Mózg Dinozaura. Do tego stopnia, że większość biznesmenów ubiera się w szare garnitury, jeździ szarymi BMW i jada we francuskich restauracjach.

Mózg Dinozaura jest bardziej przebiegły. Kiedy wszyscy mają to samo – te same wyraźne oznaki statusu – potrafi wyłowić subtelniejsze symbole, które także mają swoje znaczenie. Trzeba więc będzie przeczytać więcej książek.

Stroje robocze. W niektórych przedsiębiorstwach wymaga się umundurowania. Nie zawsze potrzebny jest komplet – wystarczy marynarka, krawat, znaczek w klapie, czy coś w tym rodzaju. Celem umundurowania jest propagowanie ducha koleżeństwa, ale skutek bywa często odwrotny. Jeżeli, na przykład, dyrekcja nie nosi mundurków, wówczas ich noszenie staje się oznaką facetów od czarnej roboty i zamiast poczucia przynależności rodzi się rytuał feudalny.

Rytuał ulega także wypaczeniu, gdy noszenie mundurków lub innych symboli jest wynikiem przymusu, a nie wyboru, który podkreśla lojalność pracownika, lub nagrody za awans. Na znaczek w klapie lepiej sobie zasłużyć, niż nosić go z konieczności.

Rytuał zmiany procedury. Odbywa się on w nielicznych przedsiębiorstwach. Jednakże Mózg Dinozaura uwielbia ceremonię palenia starych formularzy, ostatniej rozmowy telefonicznej ze starego aparatu, przyjmowania zamówienia na przeterminowanym bloczku rachunkowym. Rytuał służy umocnieniu przekonania, że nowy sposób postępowania, mimo iż będzie na początku stresujący i trudny, cieszy się powszechnym poparciem i stanowi wspólne przedsięwzięcie grupy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>