Rytuał wyrażania uznania

Wyrażenie uznania za ważne czyny zyska na znaczeniu, jeżeli coraz więcej przedsiębiorstw będzie podporządkowywać się wymaganiom prawnym uzależnienia wynagrodzeń i awansów od stażu pracy, nie zaś osiągnięć.

Zazwyczaj ludzie są skłonni pracować bardzo ciężko, jeżeli wiedzą, że zdobędą w ten sposób pewne uznanie, na przykład tytuł przodownika miesiąca i tak dalej. Ważne jest wszakże, by zarząd dał wyraźnie do zrozumienia, jakie wymagania należy spełnić, by otrzymać nagrodę. Zdarza się bowiem, że pracownicy nie znają dobrze kryteriów i zakładają, że nagradza się lizusostwo.

Zanim wpadniecie w szalony wir przyjęć urodzinowych i uroczystości na cześć przodownika miesiąca, zastanówcie się dobrze, jakie postępowanie i jakie osiągnięcia zamierzacie nagradzać. Powinny to być takie właściwości, które chcielibyście widzieć wokół siebie częściej: umiejętność pracy zespołowej, wykazanie się odwagą w obliczu przeciwności, wszystko to, co ceni się w waszym przedsiębiorstwie lub na waszym wydziale.

Jeszcze dwa słowa o nie planowanych nagrodach, takich jak tort urodzinowy i świąteczne kartki od szefa. Jeżeli wprowadzi się taki żwyczaj, trzeba przy nim wytrwać, w przeciwnym razie ludzie poczują się dotknięci. Lepiej ułatwić sobie sprawę od początku: zamiast urodzinowego tortu dać, na przykład, kartę z życzeniami lub zawiesić znak na drzwiach pokoju, oznajmiający, że dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym dla osoby, która tu pracuje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>