Rajd Katyński - Szkoła nr5

Rajd Katyński

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Dnia 13 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży gimnazjalnej  z uczestnikami Rajdu Katyńskiego. Licznie zgromadzona młodzież,  dzięki prelekcji zaproszonych gości- uczestników rajdu:  pana Dariusza Przewoźniaka, pana Tadeusza Tymińskiego i pana Sławomira Wnuka, wysłuchała bardzo interesującej relacji z rajdu, a także obejrzała filmy i zdjęcia z wyprawy do Katynia i  podróży po Stanach Zjednoczonych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński ma na celu organizowanie rajdów motocyklowych do miejsc mordu i pochówku bohaterów polskich gdziekolwiek one się znajdują, a także  pielęgnowanie tradycji narodowych i udzielanie pomocy Polakom na Wschodzie ( na terenie byłych republik ZSRR). Relacja z rajdu wywarła na młodzieży duże wrażenie.