Projekt - "Narnia" - Szkoła nr5

Projekt - "Narnia"

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

W marcu chętni uczniowie klasy 5b, 5c i 4c wzięli udział pod opieką p. Moniki Kupiec w projekcie z języka polskiego - „NARNIA”. W cyklu lekcji omawiających lekturę „Lew, czarownica i stara szafa” C.S.Lewisa zastanawialiśmy się nad symboliką w powieści, nad znaczeniem przejścia przez Szafę, spotkania z rodziną Bobrów, panującej zimy bez Bożego Narodzenia, ale szczególnie nad znaczeniem walki dobra ze złem, której ucieleśnieniem są Aslan i Biała Czarownica a także nad miejscem Synów i Córek Adama i Ewy w tym odwiecznym konflikcie.
Zadaniem projektowym uczniów było sporządzenie makiety, która byłaby obrazem tej wielkiej bitwy. Wśród wielu prac, które można zobaczyć w Pracowni Polonistycznej SP wyróżnić należy makietę Kacpra Bogusza z kl.5b.