Problemy związane ze stresem

Mózgi Dinozaurów na stanowiskach kierowniczych mają problemy ze stresem spowodowanym nadmiernym podnieceniem. Reprezentują zwykle typ osobowości określany jako A. W latach sześćdziesiątych, kiedy po raz pierwszy opisano osobowości typu A i B, ludzi typu A uznano za złych, zaś ludzi typu B za dobrych. Było to wtedy, kiedy przedstawiciele mojej dyscypliny upominali świat, by położył się i odpoczął, by dryfował swobodnie i tak dalej. Dzisiaj, kiedy wysoko ocenia się osiągnięcia, nowe badania wykazują, że ludzie typu A nie dostają zawału tak często, jak sądzono, i osiągają znacznie więcej niż ludzie typu B.

Ostatnio uważa się, że jednostki impulsywne częściej narażają się na zawal serca, jeżeli żywią nieprzyjazne uczucia wobec bliźnich, źle znoszą frustrację i wykazują skłonność do niecierpliwości i poirytowania. Jednostki typu A, które są bardziej produktywne i rzadziej ulegają zawałowi serca, są zwykle bardziej zrównoważone, w większym stopniu polegają na własnej intuicji i są nieco dojrzalsze.

Reakcja impulsywna – stosowana z umiarem -jest koniecznym warunkiem osiągnięć zawodowych. Bez impulsywności sprawy nie posuwają się naprzód. Ludzie impulsywni są wspaniałymi biznesmenami, ale nawet oni muszą od czasu do czasu kontrolować decyzje i zmieniać kierunek działania.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>