Problemy związane ze stresem część 2

Dla ludzi tego typu najgorsze jest czekanie. Kiedy muszą czekać, podejmują często działania pochopne. Paulę zatrudniono na stanowisku kontrolera produkcji sześć miesięcy temu. Dokładnie sześć miesięcy i dziesięć dni – mówi rozgorączkowana – i jeszcze nie dostała podwyżki. Nie może zrozumieć dlaczego, zwłaszcza że Terry, która pracuje dopiero od czterech miesięcy, właśnie awansowała. Paula wie, że coś trzeba z tym zrobić i to zaraz. Weźmie jeszcze trzy aspiryny, żeby uśmierzyć okropny ból głowy, i pójdzie prosto do gabinetu szefa, żądając wyjaśnień.

Systematyczne ćwiczenia, odpowiednia dieta, rezygnacja z używek i środków uspokajających – wszystko to pozwala radzić sobie ze stresem. Jest to jednak działanie długofalowe. Ludzie impulsywni pragną natychmiastowych efektów. Większość z nich nie nadużywa narkotyków, lecz wielu zaczyna dzień od kilku filiżanek kawy i kończy paroma wieczornymi drinkami. Na dłuższą metę pozbawia to mózg niezbędnych substancji chemicznych i odżywczych. W rezultacie kora mózgowa mniej skutecznie wpływa na Mózg Dinozaura, co prowadzi do zwiększonej pobudliwości i stresu. Co najważniejsze, owi łagodni narkomani nie dają sobie szansy na naturalną stymulację i relaks. Uzależniają się od działania czynników zewnętrznych…

Nieustanne pobudzenie przedwcześnie wyczerpuje umysł i ciało. Ludzie doświadczający przypadłości związanych ze stresem to ci, którzy pozwalają, by Mózgi Dinozaurów rządziły ich życiem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>