Praca kontra kariera

Marie chce mieć wszystko, co tylko można, i dostaje to. Przyjęto ją do pracy bezpośrednio po ukończeniu jednej z najlepszych szkół biznesu w kraju. Marie jest bardzo inteligentna. Poświęca firmie osiem godzin dziennie, ale później idzie do domu. Świat nie powinien kończyć się na pracy, piszą o tym we wszystkich magazynach. Marie bierze urlop dokładnie wtedy, kiedy jej przysługuje. Ma do tego całkowite prawo. Powiada, że jeżeli człowiek nie zadba o siebie sam, nikt o niego nie zadba.

Twardo walczy o pracowników swojego wydziału. Wszyscy inni mogą iść do diabla. Kilkakrotnie awansowała, ponieważ w umowie o pracę gwarantowano jej możliwość awansu. Regularnie otrzymuje podwyżki, ponieważ ich żąda.

Ostatnio Marie rozgniewała się na szefa, ponieważ przepadła jej możliwość zajęcia wyższego stanowiska, i to nie pierwszy raz. Wymamrotała coś o sit wie ,,równych chłopaków” i o tym, że wniesie do sądu sprawę o dyskryminację płci. Może się zdarzyć, że otrzyma wreszcie to stanowisko, może nawet wygrać proces, ale nigdy nie dotrze na sam szczyt.

Marie uznała, że jej terytorium to ona sama i jej wydział. Wydaje się, że nie jest lojalna wobec przedsiębiorstwa jako całości i nie ma wcale ochoty poświęcać się dla wspólnego dobra. Nikt nie twierdzi, że należy się poświęcać, ale wszyscy zauważają, gdy nie jest się skłonnym do wyrzeczeń. Dostrzegają i to,‘ że codziennie wychodzi się z pracy dokładnie o piątej i wyjeżdża na wakacje wtedy, kiedy firma przeżywa głęboki kryzys.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>