Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej - Szkoła nr5

Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Dnia 21 maja w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej zorganizowany przez naszą szkołę już po raz szósty. W tym roku zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze  oczekiwania. W trzech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i teatr jednego aktora wzięło udział łącznie 56 uczestników z całego powiatu. Niespodzianką w tym roku było zainaugurowanie nowej kategorii konkursu - „duety poetyckie” prezentowanej przez dwie uczennice naszej szkoły: Karolinę Bandolet i Sarę Lis.  Patronat nad konkursem roztoczył, jak co roku, Starosta Wołomiński  pan Piotr Uściński, a także, po raz pierwszy -Burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar, który ufundował m.in. największy puchar dla „ ulubieńca” publiczności. Otrzymał go Adrian Radzikowski z Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie, a skoro o nagrodach mowa, to I miejsce w kategorii „Teatr jednego aktora” zdobyła uczennica naszej szkoły Inga Gawdzik z klasy III B.  II miejsce w kategorii „Recytacja” otrzymała Adrianna Strzelczyk z klasy III A. III miejsce zdobyła Justyna Kowalczyk również z klasy III A.  Nasze uczennice dobrze poradziły sobie także w kategorii „Poezja śpiewana”, w której  II miejsce zajęła uczennica klasy III A - Anna Kwilińska, a III miejsce uczennica klasy III B - Aleksandra Dyoniziak. W jury konkursu zasiedli m.in. znani aktorzy: Tadeusz Lempkowski oraz Andrzej Brzeski, który na zakończenie przeglądu wystąpił z krótkim recitalem standardów poezji śpiewanej.
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy, a nagrody w imieniu Burmistrza wręczali: pani wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie Małgorzata Kowalewicz i Zastępca Burmistrza pan Grzegorz Mickiewicz.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom, sponsorom i sympatykom naszego konkursu bardzo dziękujemy za te niecodzienne spotkania z poezją w myśl słów C. K. Norwida,  „ Bo piękno na to jest, by zachwycało…”