Pokaż, że potrafisz wytrwać na stanowisku pracy

Podanie o pracę, w którym mowa o licznych zajęciach ubocznych albo o przenoszeniu się z przedsiębiorstwa do przedsiębiorstwa bez znaczącego awansu, znamionuje ludzi, którzy z trudem angażują się w wykonywane obowiązki. Wiedzą o tym stare dinozaury i podobają im się ludzie, którzy potrafią wytrwać w pracy, niezależnie od tego, czy jest ona łatwa, czy trudna.

– 7. Dbaj o swój własny interes. Bądź pewny siebie, ale nie zarozumiały. Naucz się rozmawiać ze starymi dinozaurami, biorąc pod uwagę ich system wartości, a nie swój własny. Nikt nie dał nigdy nikomu podwyżki ani awansu tylko dlatego, że ktoś tego potrzebował. Kiedy przedstawiasz swoją sprawę, pamiętaj o wykazaniu w sposób jasny, jakie korzyści odniesie przedsiębiorstwo, dając ci awans lub podwyżkę. Twoje korzyści są dla wszystkich oczywiste.

Naucz się, w jaki sposób prosić o podwyżkę. Najlepszy moment przychodzi zwykle wtedy, kiedy otrzymujesz nowe, bardziej odpowiedzialne zadanie. Zapytaj, czy łączy się ono ze zwiększeniem wynagrodzenia, albo zawrzyj umowę ze starymi dinozaurami: „Zrobię to, jeżeli otrzymam odpowiednią podwyżkę.”

Oryg,: Fortune cookie, małe ciasteczko, w którym umieszczono przepowiednię lub sentencję wypisaną na wąskim skrawku papieru, tradycyjnie podawane na zakończenie posiłku w chińskich restauracjach.

Taka postawa może wydać się wyrachowana. Jeżeli masz wątpliwości związane ze sposobem postępowania w takiej sytuacji w twoim przedsiębiorstwie, postaraj się o odpowiednie informacje. Zapytaj, jakie wymagania należy spełniać, żeby otrzymać nowe stanowisko, po czym poproś o wyższe wynagrodzenie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>