Podróże w czasie - Szkoła nr5

Podróże w czasie

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2015/2016 > Z ostatniej chwili-2014-2015

Podróże w czasie

Lekcje biblioteczne dla klas 1 3 to wspaniała przygoda, rozrywka  oraz możliwość poznania wielu sławnych ludzi.  Pierwszym bohaterem tego cyklu był  Aleksander Fredro. Anna  Czerwińska - Rydel w książce „Fotel czasu” opisuje historię małego Olka, widzianego oczami jego prapraprawnuczka, noszącego to samo imię. Chłopiec odkrywa na strychu domu swojej prababci wielki, stary fotel, dzięki któremu kilkakrotnie przenosi się w czasie. Podczas zajęć dzieci poznały stroje, jakie noszono w czasach Aleksandra Fredry, tańce i zatańczyły menueta. Zajęcia były urozmaicone zabawami ruchowymi. Zakończyliśmy je pracą plastyczną, podczas której dzieci projektowały stroje z epoki Aleksandra Fredry.

WSO