Podpuszczanie część 2

Fakt, że pomysły Larry’ego nie były dobrze przemyślane i że nie umieścił w planie niezbędnych prac związanych ze sprzedażą, pozostał nie zauważony dzięki efektowi spotkania Godzilli z Rodanem. Larry postarał się o to, by zrobić dobre wrażenie dzięki temu, że zachował ciszę i spokój, trzymając się faktów, podczas gdy wszyscy na niego wrzeszczeli.

Wreszcie jeden z menedżerów stracił cierpliwość. Następnym razem, gdy Larry przedstawił projekt, skłonił wszystkich, by powstrzymali się od krytyki, dopóki Larry nie skończy. Potem wystrzelił w jego kierunku serię pytań zaczynających się od: „W porządku, zdecydowałeś się wystąpić z takim planem. Czy przypominasz sobie może inne pomysły, które kiedyś przedstawiałeś, a potem zarzuciłeś?” Larry chrząkał i mruczał, dopóki nie stało się jasne, że jego pomysły były wyssane z palca. Nie przypominał sobie niczego.

Potem starszy menedżer zapytał o reakcje pewnych klientów i dostawców na niektóre punkty planu. Kiedy Larry stwierdził, że nic przypomina sobie dokładnie, czy rozmawiał z nimi na ten temat, przeciwnik przyparł go do muru, przytaczając nazwiska innych osób i pytając, czy Larry zwracał się do którejś z nich. „Nie przypominam sobie”, powiedział wreszcie Larry. „To ciekawe”, odparł menedżer. „Mam jeszcze inne pytania”. W ciągu dziesięciu minut pokazał wszystkim, na czym właściwie polegała praca Larry’ego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>