Podobny do mnie – dobry inny niż ja – zły

Dinozaury zawsze dzielą świat na dwie kategorie: dobro i zło. Dobrzy są, rzecz jasna, ludzie tacy jak one. Decyzje, które należałoby podejmować stosownie do meritum sprawy, zależą często od osobistej oceny moralnej. W najgorszym przypadku osąd moralny może zamienić się w paranoję,

Charles odrzucił podanie o awans, które złożył młody Brown. Oficjalnym powodem było to, że Brownowi brak kierowniczego doświadczenia. Brown jest homoseksualistą.

Cóż z tego, wielu najlepszych przyjaciół Charlesa to homoseksualiści. W grę wchodzą inne sprawy. To prawda, że chłopak jest bystry, a wszyscy pieją z zachwytu nad jego pomysłowością. Jest jednak coś… oczywiście, nie jego upodobania seksualne… Charles nie potrafi tego dokładnie nazwać. Może, hm, może Brown wydaje się nieco „przesadny”.

Charles posłużył się Mózgiem Dinozaura, który odruchowo zareagował negatywnie na kogoś odmiennego. Dopiero po pewnym czasie starał się znaleźć przyczyny, dla których odmienność Browna nie pozwoliła mu go awansować. Na tym przykładzie widać jasno, że Mózg Dinozaura jest źródłem wszelkich uprzedzeń i dyskryminacji.

W świecie gadów jesteś częścią stada – drapieżnikiem albo ofiarą. Nie ma żadnych stanów pośrednich, wszystko jest czarne albo białe. Mózg Dinozaura funkcjonuje poza świadomością, lecz poprzez praktykę można stwierdzić, kiedy przejmuje kontrolę. W rozdziale drugim dowiecie się jak.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>