Ozdoby z gliny - Szkoła nr5

Ozdoby z gliny

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Ozdoby z gliny

„Szczęście to nie ilość pieniędzy, które masz, tylko ludzie w Twoim życiu,
którzy pomagają Ci tworzyć piękne wspomnienia.”

Z rodzicami moich uczniów spotykam się zazwyczaj na tzw. ”wywiadówkach.” W tym roku postanowiliśmy to zmienić i razem zdecydowaliśmy się wziąć udział w zajęciach lepienia z gliny.
Na zajęcia ceramiczne udaliśmy się 6 listopada. Na początku instruktorka pokazała nam jak nadawać glinie dowolne kształty, a podczas pracy służyła wszystkim radą. Praca podczas potkania wrzała, powstały gliniane arcydzieła, a sukcesy w lepieniu z gliny niezwykle cieszyły zarówno dorosłych jak i dzieci. Powstały piękne misy, talerze, podstawki i zabawki na choinkę. Glina stała się sposobem na twórcze spędzenie czasu, poszerzenie własnych umiejętności, odkrycie talentów, których nie podejrzewano u siebie, a przede wszystkim integrację naszej klasy i poznania siebie.
Wszyscy świetnie się bawili i na pewno nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć.