Opowieści o morzu - Szkoła nr5

Opowieści o morzu

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Opowieści

Opowieści o morzu

20 marca w klasach I- III gościliśmy byłą uczennicę naszej szkoły panią Annę Karaszewską. Opowiadała dzieciom o swoich rejsach na żaglowcu Fryderyk Chopin, portach i różnych zakątkach świata, gdzie cumował. Dzieci poznały najważniejsze osoby i ich role                    na żaglowcu: kapitan, bosman, mechanik, kuk. Pani Ania wytłumaczyła  pojęcia: dziób, rufa, prawa i lewa burta, maszty. Usłyszały odpowiedzi na nurtujące je pytania: Kto może popłynąć? Jak wygląda dzień powszedni na statku? Czy bałaganiarze mogą być na żaglowcu? Czy każdy musi chodzić po rei? Czy żeglarz musi umieć pływać?  Jak wygląda nauka na żaglowcu? Uczniowie klas pierwszych przy okazji omawianej tematyki segregowania śmieci,  zastanawiali się nad sposobem rozwiązania tego problemu na żaglowcu. Pani Ania pokazała dzieciom  fragment żagla, liny i bloczek.
        Po spotkaniu  uczniowie nabrali ochoty na naukę pływania na łódeczkach, aby kiedyś pływać pod polską banderą.

WSO