Okazuj szacunek starym dinozaurom

Zwróć szczególną uwagę na uśmiech, który może mieć wiele różnych znaczeń. Zwykle traktuje się go jako oznakę przyjaznych uczuć. Od czasu do czasu powinieneś uśmiechać się i do swoich przełożonych, i do podwładnych. Badania wykazują, że już w okresie wczesnego dzieciństwa kobiety uśmiechają się częściej od mężczyzn. Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni muszą nauczyć się uśmiechać częściej, kobiety – rzadziej.

W sytuacji, kiedy się niepokoisz (to widać), uśmiech jest oznaką uległości. Nie jest to zachowanie odpowiednie w stosunku do podwładnych. Jeżeli uśmiechasz się, kiedy jesteś zdenerwowany albo kiedy chcesz, by ludzie przyznali ci rację, każdy Mózg Dinozaura w okolicy dowie się więcej o twoim stanie psychicznym, niż sobie tego życzysz. Przećwicz wyraz troski i zainteresowania przed lustrem.

Nieśmiałość bywa zazwyczaj odbierana jako przejaw arogancji, a nikt nie lubi aroganckich nastolatków. Zrozum, że stare dinozaury także bywają nieśmiałe. Jeżeli spotkacie się na zebraniu albo na lunchu, spróbuj dowcipkować, byle nie na ich temat. Jeżeli na to nie zareagują, natychmiast zamilcz.

Wszystkie te uwagi dotyczą również twoich stosunków z rówieśnikami. Ludzie, którzy cieszą się dobrą sławą wśród równych sobie, zdobędą także uznanie starych dinozaurów. Dobrze jest mieć jak najwięcej przyjaciół, być wobec nich lojalnym i dobrze o nich mówić.

– 3. Okazuj szacunek. Pokaż, że prócz zysku liczą się dla ciebie także inne wartości. Pokaż, że umiesz pracować w zespole. Wykorzystywanie innych nie jest dobrą formą działania. Pokaż, że potrafisz się poświęcić i zrezygnować z wynagrodzenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>