Okaż zaangażowanie starym dinozaurom

Inną dobrą specjalnością jest dziedzina, która łączy się z nową technologią. Podawaj swoje ekspertyzy, cytując opinie autorytetów w danej dziedzinie, -nie zaś swoje własne. Na początek zajmij się wybraną teorią lub kierunkiem. Nigdy nie mów: „Mam wiedzę ogólną i eklektyczną”, jeżeli nie masz za sobą co najmniej dwudziestu lat doświadczenia. Wspaniale jest znać wszystkie możliwe kierunki, ale zajmij się jednym.

– 6. Okaż zaangażowanie. Jeżeli rozejrzysz się uważnie, wszędzie znajdziesz głębię. Otworzyłem kiedyś ciasteczko-niespodziankę z następującą przestrogą: „Talent bez dyscypliny to skrzydła, bez nóg.” Ta sentencja wisi do dzisiaj na ścianie mojego gabinetu. Młode dinozaury muszą dowieść, że są wytrwałe, że potrafią wykonać pracę, którą trzeba wykonać, a nie tylko tę, którą lubią. Gorzej z wysiłkiem.

Wykonuj każdą pracę, którą ci zlecono, tak, jakby była dobrą pracą, nawet wtedy, gdy jest kiepska. Jeżeli powiesz, że coś zrobisz, zrób to. Nigdy nie zmarnuj okazji, by samemu sobie wyznaczyć termin, a potem go dotrzymać. Powiedz: „Zrobię to w takim czasie” i stań na głowie, by tak było.

Jeżeli wyznaczą ci obowiązki, które ci nie odpowiadają, zabierz się do nich w pierwszej kolejności. Młody dinozaur, który mówi: „nie mogę” albo: „czy muszę?”, niechybnie zrazi do siebie każdego starego gada.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>