Ogólnopolski Turniej Talentów - Szkoła nr5

Ogólnopolski Turniej Talentów

Siatkarskie Ośrodki Szkolne > Turnieje i obozy > Turnieje i obozy 2012/2013

W dniach od 19 do 21 czerwca 2013 r. w Częstochowie odbył się  pierwszy Ogólnopolski Turniej Talentów S.O.S. W zawodach udział wzięli młodzi siatkarze i siatkarki z czterech regionów naszego kraju. Zawodnicy i zawodniczki byli podzieleni na kategorię gimnazjum i liceum. Mecze były rozgrywane formułą „każdy z każdym” w trzech setach, niezależnie od wyniku. W pierwszym dniu zostały również przeprowadzone testy sprawnościowe.

Na turniej przybyło wiele wspaniałych gości byli wiceminister Sportu i Turystyki Tomasz Półgrabski, Paweł Papke
były reprezentant kraju, a obecnie poseł na sejm RP, sekretarz generalny PZPS Andrzej Lemek. Bacznym okiem siatkarskie talenty obserwowali Stanisław Gościniak, Ryszard Bosek, Włodzimierz Sadalski, Piotr Gacek oraz Krzysztof Stelmach. W Częstochowie nie mogło zabraknąć również trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski Andrzeja Pecia i Macieja Zendeła.

W Turnieju Talentów zaprezentowali się również zawodnicy naszego gimnazjum, którzy grali w reprezentacji regionu Wschodniego:  Bartosz Firszt i Marcin Gałązka.  Uczniowie  Ci wraz z ze swoim trenerem Kamilem Trzcińskim zakwalifikowali się również na Siatkarski Kamp, który odbył się na początku wakacji w Kielnarowej.