Obóz S.O.S. w Kielnarowej - Szkoła nr5

Obóz S.O.S. w Kielnarowej

Siatkarskie Ośrodki Szkolne > Turnieje i obozy > Turnieje i obozy 2012/2013

Obóz S.O.S. w Kielnarowej

W dniach 29.06-10.07 w Kielnarowej  odbył się  obóz sportowy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wśród dwudziestu chłopców z czterech województw Mazowieckiego, Lubelskiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego, którzy  reprezentowali makroregion wschodni, znaleźli się Marcin Gałązka i Bartosz Firszt z klasy 1 d naszego gimnazjum.

Obóz został podzielony na 3 cykle. Każdy z nich kończył się grami. Plan zajęć składał się z dwóch treningów, najczęściej jednego siatkarskiego a drugiego wzmacniającego oraz trzech posiłków. Treningi odbywały się w dwóch podgrupach. Zespołem zajmowało się trzech trenerów, którzy budowali dobre relacje w zespole. Jednym z nich był trener Kamil Trzciński, który na co dzień zajmuję się siatkarzami z naszej szkoły. Prawie każdy dzień zakończony był podsumowaniem i omówieniem poszczególnych postępów zawodników. W grupie panowała bardzo dobra atmosfera mimo tego, że uczestnicy pochodzili z różnych województw.

W czasie obozu zorganizowany został wyjazd na basen do Rzeszowa oraz spotkanie z olimpijczykiem Markiem Karbarzem jednym z podstawowych zawodników „Złotej Drużyny” Huberta Jerzego Wagnera.

Uwieńczeniem obozu był turniej między grupami. Każda grupa wystawiła do boju 3 zespoły. W ten sposób powstały 3 grupy, gdzie rozegrano mecze w systemie „każdy z każdym”.