Nuda i niecierpliwość

Dla impulsywnych szefów najcięższa jest codzienna orka. Przerywają ludziom w połowie zdania, ponieważ „z góry wiedzą”, o co chodzi ich rozmówcom. Impulsywne jaszczury wolą działać, niż mówić. Po prostu nie znoszą nudy. Problem polega na tym, że w naszym społeczeństwie trzeba umieć znieść sporą porcję nudy. Ludzie impulsywni tego nie potrafią. Gdy wszystko przebiega pomyślnie, rozpalają słomiany ogień, by znaleźć sobie ekscytujące zajęcie.

Narkotyzują się własną adrenaliną albo i czymś gorszym. Chcąc dostarczyć sobie bodźców, uciekają się do kofeiny lub kokainy. Mają także skłonność do narzucania „zarządzania na gorąco” podwładnym.

Specjalność Steve’a to „apele o północy”. Posiedzenia mogi| odbywać się i o siódmej rano, ale Steve organizuje je zwykle, wysyłając pilną notkę lub telefonując do wszystkich podległych mu menedżerów, by rzucili wszystko i stawili się natychmiast. Kiedy przybywają, Steve czeka na nich i, zacierając ręce, mówi z uśmiechem: „Nasza firma jest w sporych opałach. Mamy problem”, po czym oznajmia, jakie niebezpieczeństwo czyha właśnie na przedsiębiorstwo.

Na jednym ze spotkań czekał przy drzwiach z czapeczkami baseballowymi, opatrzonymi napisem „Drużyna Steve’a w ATAKU”, przeznaczonymi dla wszystkich uczestników zebrania. Był urażony, że pracownicy nie chcą ich włożyć.

Jego menedżerowie mają mieszane uczucia. Wiedzą, że kryzysy są ważne, ale wiedzą leż, że stanowią one element stylu, w jakim Steve prowadzi interesy. Lubi wprowadzać zamęt i, kierując w ten sposób przedsiębiorstwem, odnosi pewne sukcesy. Jednakże jego podwładni, obarczeni codzienną pracą, którą należy wykonać, rodzinami i obowiązkami poza pracą, z trudem znoszą len stan „wiecznego alarmu”.

Steve stracił już kilku najlepszych pracowników, którzy dojrzeli do tego, by stać się samodzielnymi menedżerami. Mimo to jest szczęśliwy, że ma drużynę „w ATAKU”. W końcu to jego przedsiębiorstwo i wolno mu robić, co zechce.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>