Nieświadoma motywacja część 2

Te instrukcje zostały tu wyrażone za pomocą gramatyki i składni, ponieważ jest to jedyny sposób, by można było o nich mówić. Naprawdę nie są zwerbalizowane i dobiegają z głębi mózgu. Poznajemy je za pośrednictwem ich skutków – powtarzających się schematów myślenia i zachowania.

Gdy znajdujesz się pod wpływem Mózgu Dinozaura, twoje myśli i działania wydają się tak słuszne, tak naturalne, tak zgodne z twoją osobowością, ponieważ zostały uprzednio zaprogramowane i pochodzą z twojej psychiki. Nie odczuwasz różnicy między myśleniem ludzkim i tym, które jest właściwe dinozaurom po prostu robisz to, czego chce Mózg Dinozaura. Ponieważ Mózg Dinozaura dokonuje wyborów poza twoją świadomością, nie ma sposobu, by je odczuć. Widoczne są tylko rezultaty tych wyborów. Jest to podstawa fenomenu, który psychologowie nazywają nieświadomą motywacją: działaniem bez rozumienia przyczyn.

Podświadome decyzje Mózgu Dinozaura nazywam Reakcją Gada. Ludzie nie dokonują ich aktem woli, nie dochodzą do nich poprzez procesy myślowe. One już tam są. Dopasowujemy sytuację do ich podstawowej struktury. Mają właściwości zwyczajów, to znaczy, są złożone i ułożone w schematy. Obejmują sposoby postrzegania, odczuwania i działania jednocześnie.

Schematy te są sprzeczne z logiką. Ludzie, wyjaśniając swoje Reakcje Gada, znajdują oparcie w stwierdzeniu, że pewne rzeczy są ,,po prostu prawdziwe” i zaatakują cię, jeżeli temu zaprzeczysz. Myśleniu za pomocą Mózgu Dinozaura towarzyszy wysokie pobudzenie emocjonalne i wynikające stąd osłabienie myślenia racjonalnego. Rzecz nie polega na logice, lecz na sile i przekonaniu.

W interesach należy podejmować decyzje, kierując się logiką, nie zaś emocjami

Nieuświadomione schematy składają się na konstrukcję psychiczną każdego z nas, nie tylko tego faceta z pokoju przy końcu korytarza. Tkwią u podstaw świadomego myślenia. Jeśli kora mózgowa ulegnie wyłączeniu lub przyćmieniu pod wpływem narkotyków (w tym kofeiny), zmęczenia lub emocji, każdy z nas może zacząć zachowywać się jak dinozaur.

Większość podręczników menedżerskich i poradników na temat samokształcenia nie zajmuje się kwestią nieświadomej motywacji. Zakładają po prostu, że jeżeli chcesz coś zrobić, powinieneś wstać i zrobić to. Unikają omawiania takich sytuacji, w których zamierzone działanie pozostaje w stanie konfliktu z tym, co tkwi w twojej podświadomości.

W interesach należy podejmować decyzje, kierując się logiką, nie zaś emocjami. Decyzje mogą być hamowane uczuciami, lecz nie powinny być emocjonalne w swej istocie. Jednakże większość ludzi nie potrafi dostrzec tej różnicy. Decyzje emocjonalne pojawiają się zazwyczaj według wyraźnych schematów. Są zgodne z zasadami Logiki Jaszczurów. Widzisz, że inni stosują te zasady na co dzień, w pracy, lecz czy potrafisz zauważyć je u siebie?

Ile razy przysięgałeś sobie, że wygospodarujesz trochę czasu na zaplanowanie wszystkiego daleko naprzód? Czyż nie obiecywałeś sobie, że tym razem postarasz się opanować na zebraniu? Jak się czujesz, kiedy twój pracownik udaje się do twojego szefa – pomijając ciebie – by spowodować zmianę jakiejś decyzji? Jak reagujesz, kiedy ktoś zwraca się do ciebie, posługując się niewłaściwym tonem? Co sprawia, że spacerujesz pod drzwiami biura powabnej kierowniczki z dwudziestego trzeciego piętra? Dlaczego masz pustkę w głowie, przedstawiając swój projekt, chociaż dobrze wiedziałeś, co zamierzasz powiedzieć, zanim wkroczyłeś do sali obrad? Dlaczego potrafisz krytykować swoją firmę podczas przerwy na kawę, ale zasłaniasz się lojalnością, gdy ktoś z zewnątrz przypuści atak słowny na twojego szefa? Życie codzienne roi się od przykładów nieświadomej motywacji.

Aby umiejętnie postępować z własnymi i cudzymi reakcjami Mózgu Dinozaura, potrzebny jest wybór i kontrola. Znając Logikę Jaszczurów i korzystając z własnej kory mózgowej, będziesz mógł wywierać wpływ na swoje zachowanie w pracy i dokonywać wyboru innych, bardziej profesjonalnych reakcji. Teraz przyjrzyjmy się bliżej pracy obu szefów – Kory Mózgowej i Mózgu Dinozaura.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>