Nie zmieniaj szlaku wędrówek dinozaurów

Aby w sposób skuteczny zachęcać do pracy, trzeba wyznaczać jasne i osiągalne cele. Pracownik musi dokładnie znać wymagania. Jeżeli to możliwe, omów każde zadanie, kładąc nacisk na to, co pracownik musi zrobić, nie zaś na spodziewany efekt.

– 5. Nie zmieniaj szlaku wędrówek dinozaurów. Twoi pracownicy oczekują od ciebie konsekwencji. Spodziewają się, że będziesz pamiętać to, co kazałeś im zrobić wczoraj, i że będzie to zgodne z zadaniem, które wyznaczyłeś im dzisiaj. Jeżeli nie jesteś konsekwentny, można odnieść wrażenie, że nikt nie panuje nad sytuacją. Pracownicy stają się nieufni i przestają ci wierzyć. To nie ma nic do rzeczy, że dyrekcja nie może się zdecydować i daje ci niekonsekwentne dyspozycje. Twoja praca polega na tym, by chronić ludzi przed sprzecznymi decyzjami zarządu, a nie – przekazywać je dalej. Jeżeli coś, co powiedziałeś swoim pracownikom przestało obowiązywać, musisz ich o tym zawiadomić. W rzeczywistości mówimy tu o pamięci. Jeżeli nie masz doskonałej pamięci, korzystaj z notesu.

– 6. Dotrzymuj słowa. Jeżeli powiesz swojemu pracownikowi, że zdobędziesz dla niego daną informację, zrób to. I w tym wypadku pomocny może okazać się notes. Na spotkaniach z pracownikami zawsze miej notes pod ręką. Jeżeli powiesz, że coś zrobisz, niech widzą, że zapisujesz obietnicę w notesie. Jeżeli coś zostało zapisane, oznacza to, że zostanie wykonane.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>