Naucz się trzymać język za zębami

Jest także istotne, by uważano cię za dobrego obywatela. Stare dinozaury lubią myśleć, że służą jakiejś sprawie. Zasiadają w komitetach różnych organizacji charytatywnych i społecznych. Plakat organizacji charytatywnej, z którą współpracujesz, będzie miłym dodatkiem do wystroju twojego biura, przy czym dobrze jest unikać spraw budzących polityczne emocje. Jeżeli możesz ocalić wieloryby lub położyć kres głodowi na świecie, nie robiąc przy tym zbyt wiele hałasu, to bardzo dobrze, ale pamiętaj, że nikt nie lubi mieć do czynienia z prorokiem ze Starego Testamentu, zwłaszcza gdy prorok jest młody.

– 4. Naucz się trzymać język za zębami. Przyjmij, że masz prawo do pięciu pytań i jednej skargi rocznie. Kiedy udasz się ze swoją doroczną skargą, pamiętaj, by przybrała ona następującą formę: „Chciałbym prosić o bardziej dokładne informacje na temat tego projektu. Czy zechciałby pan ich udzielić?” Nie mów: „Nie daje mi pan żadnych wskazówek.” Ludzie, którzy narzekają, są lekceważeni i zbywa się ich byle czym.

Oprócz tego, że są prośbami o informację, pytania pełnią także szereg innych funkcji. Mogą stanowić atak, na przykład: „Czy nie mówił mi pan, żebym dopisał te pozycje do budżetu przedsiębiorstwa, w rubryce drobnych wydatków? A teraz powiada pan, że mają być włączone do kosztów mojego programu!”

Wiem, że menedżerowie mówią: „Nie bój się pytać”, ale nawet wtedy, gdy to usłyszysz, upewnij się, czy to prawda. W większości wypadków uważa się, że pracownikom, którzy zadają wiele pytań, brak inicjatywy. Lepiej dobrze słuchać, a potem działać. Czasami lepiej popełnić błąd, niż zadawać wiele pytań, które zostaną zrozumiane jako: „Zrób coś, abym nabrał pewności siebie.” Ludzie na odpowiedzialnych stanowiskach w przedsiębiorstwie niemal bez wyjątku nienawidzą osób, które są od nich nadmiernie uzależnione.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>